herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

W grudniu 2014 roku powstało w naszej gminie Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech”. Założycielkami organizacji były panie: Anna Boda, Katarzyna Maciończyk i Barbara Lubszczyk. Głównym celem, dla którego stowarzyszenie powołano do życia, było stworzenie grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz zapewnienie im możliwości aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. I tak oto w dniu wczorajszym członkowie stowarzyszenia spotkali się z władzami gminy i przedstawicielami lokalnego środowiska, aby wspólnie świętować tak ważne dla nich wydarzenie.
W uroczystości, jaka miała miejsce w sali bankietowej GOKiR-u w Świerklanach, wziął udział wójt Tomasz Pieczka, który przekazał na ręce prezes Gabrieli Marcinkiewicz, pamiątkowy grawerton, gratulując organizacji okrągłego jubileuszu i życząc kolejnych lat owocnej działalności. Zgromadzeni na uroczystości goście obejrzeli następnie występ w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia oraz wolontariuszy z SP nr 1, którzy zaprezentowali przedstawienie o tematyce świątecznej.
Podczas spotkania przedstawiono informacje o tym, co ciekawego dzieje się w świerklańskiej organizacji. W ramach swojej działalności, dwa razy w tygodniu stowarzyszenie organizuje dla swoich członków ciekawe spotkania i zajęcia warsztatowe. Są to między innymi warsztaty plastyczne, artystyczne, muzyczne i teatralne. Podczas tych zajęć powstają m.in. okolicznościowe kartki i ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze i biżuteria, które następnie można oglądać na świątecznych kiermaszach organizowanych na terenie naszej gminy. Podopieczni stowarzyszenia korzystają również z rehabilitacji, masaży leczniczych i gimnastyki ogólnorozwojowej, dzięki czemu mogą zadbać o swoje zdrowie. Biorą też udział w ciekawych zajęciach terapeutycznych, grach i zabawach rozwijających intelekt, pamięć i sprawność umysłową oraz w wykładach na temat promocji zdrowia czy zdrowego odżywiania. Wszystkie te zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów, nauczycieli i rehabilitantów. Członkowie „Uśmiechu” uczestniczą też w okolicznościowych spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.
Działalność stowarzyszenia aktywnie wspiera Urząd Gminy Świerklany, który co roku przekazuje dotację na rozwój „Uśmiechu”. Stowarzyszenie pozyskuje również środki z innych źródeł, jak również wspierane jest przez lokalnych sponsorów oraz organizacje – dzięki połączeniu sił udaje się co roku zebrać środki na realizację kolejnych ciekawych planów i zamierzeń. Wczorajsza uroczystość stała się okazją do tego, aby szczegółowo o tym opowiedzieć i podziękować wszystkim darczyńcom.
- Nasza działalność na przestrzeni minionych pięciu lat była aktywna i różnorodna. Mamy nadzieję, że w tym czasie udało nam się zintegrować naszych członków, poprawić ich sprawność oraz kondycję fizyczną i umysłową, a także zapewnić wszystkim możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu. Chcemy nadal się rozwijać, aby jeszcze lepiej służyć naszym podopiecznym i ich rodzinom oraz całej społeczności gminnej - podsumowała prezes stowarzyszenia, Gabriela Marcinkiewicz.

kadencja20142018 2

Sesja Rady Gminy On line

akcja zima

  bip  sekap

dziennik ustaw

monitor polski


portal

dyzury aptek

gminna komunikacja

fundusze zewnetrzne

wybory18

porady

Jakość powietrza

Meteo

gkrpa

dostawa pradu2

strategia

budzet

logo rewitalizacja

smp

czp 

inf_publiczna

lot

tvt
 
Subregion

 kmz

Urząd Gminy Świerklany

ul. Kościelna 85
44-266 Świerklany

 tel. 32 432 75 00, fax (32) 432 75 01
e-mail: ug@swierklany.pl
ESP(e-puap): /eoj70cl54k/skrytka

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326

Konto bankowe
82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

Godziny urzędowania

 poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Kasa czynna

poniedziałek - środa od 730 do 1500
czwartek od 730 do 1630
piątek od 730 do 1330

Gmina Świerklany

NIP 642-10-18-555

REGON 276259008

 

 

Telefony alarmowe