Logo funduszu europejskiego

 

REKRUTACJA NA BEZPŁATNE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY ŚWIERKLANY"

 Zapraszamy mieszkańców gminy w wieku powyżej 25 lat, którzy chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe, do zgłaszania się do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych na terenie naszej gminy.

Każde szkolenie trwać będzie 12 godzin (realizowanych podczas 3-4 spotkań) i odbędzie się ono w 10-osobowych grupach. Zapewniamy materiały szkoleniowe (w tym notes i długopis), poczęstunek w trakcie każdego spotkania oraz sprzęt szkoleniowy - laptopy z dotykowym ekranem.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać poniżej lub w biurze projektu ( Urząd Gminy Świerklany, II piętro, pok. 2.09 lub 2.10).
Proces rekrutacji prowadzony będzie w sposób ciągły i trwać będzie do momentu wyłonienia ostatecznej liczby uczestników danego szkolenia.
Szczegóły procesu rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie znajdują się w regulaminie.
Dokumenty rekrutacyjne (komplet) należy złożyć w biurze projektu.

Informacje na temat rekrutacji: tel. 32 43 27 532, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym z wybranych przez siebie modułów szkoleniowych:

Rodzic w Internecie” – zawiera np. wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w Internecie; korzystanie z zasobów cyfrowych; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online.

„Mój biznes w sieci” – zawiera np. wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; wykorzystanie materiałów z sieci; prowadzenie rozmów przez Internet; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; przydatne aplikacje; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online.

„Moje finanse i transakcje w sieci”– zawiera np. prawa konsumenta; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta; bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci; ePUAP i profil zaufany; deklaracje podatkowe online. 

„Działam w sieciach społecznościowych” – zawiera np. wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych). 

„Tworzę własną stronę internetową, blog” – zawiera np. rozpowszechnianie w sieci informacji o swojej stronie; wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w Internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany). 

„Rolnik w sieci” – zawiera np. pozyskiwanie informacji w sieci; komunikacja elektroniczna; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w Internecie; ochrona przed oszustwami w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą. 

„Kultura w sieci” – zawiera np. wirtualne galerie muzealne; wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; prowadzenie rozmów przez Internet; dostęp do legalnych źródeł i materiałów, uzyskiwanie pomocy online; ePUAP i profil zaufany; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; korzystanie z map w Internecie; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; przydatne aplikacje; treści kulturalne w Internecie. 

Dokumenty do pobrania:

PROJEKT E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY ŚWIERKLANY - INFORMACJE PODSTAWOWE

Na mocy umowy zawartej 3 lipca 2019 roku nr SLO/U/15/2019 pomiędzy operatorem - Stowarzyszeniem "Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica" a Gminą Świerklany, nasza gmina otrzymała grant w wysokości 44 800,00 zł, pochodzący ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa na realizację w okresie 1 lipca 2019 - 14 marca 2020 roku, projektu "E-aktywni mieszkańcy gminy Świerklany".

Cel główny projektu to podniesienie kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych min. 72 mieszkańców gminy Świerklany w wieku powyżej 25 roku życia. 

Cele szczegółowe:

 • wzrost samooceny w efekcie zwiększenia kompetencji u min. 72 osób, 
 • zwiększenie wykorzystania mediów cyfrowych w codziennym życiu u min. 72 osób, 
 • zwiększenie gotowości do edukacji ustawicznej u min. 72 osób, 
 • zwiększenie umiejętności korzystania przez min. 72 uczestników z technologii dotykowych. 

W ramach projektu zrealizujemy 8 szkoleń trwających po 12 godzin każde, w ramach których uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w jednym z poniższych tematów:

 1. Działam w mediach społecznościowych
 2. Kultura w sieci
 3. Moje finanse i transakcje w sieci
 4. Mój biznes w sieci
 5. Rodzic w internecie
 6. Rolnik w sieci
 7. Tworzę stronę internetową

Ponadto w ramach projektu zapewnimy:

 • Dogodny dostęp do szkoleń (lokalizacja w 3 sołectwach, godziny popołudniowe, możliwe spotkania w weekendy)
 • Małe grupy szkoleniowe (10 osób)
 • Szkolenie na nowo zakupionym sprzęcie komputerowym
 • Catering
 • Materiały szkoleniowe, w tym notes i długopis

Kontakt z biurem projektu: Urząd Gminy Świerklany, ul. Kościelna 85, 44-266 Świerklany, pok. 2.09., tel. 32 43 27 532, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego Stowarzyszenia „Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica” pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie 3.1: „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.