Wielkie emocje towarzyszyły sobotnim rozgrywkom sportowym w naszej gminie. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Świerklany zorganizowany został już po raz trzeci. Gościny użyczyła tradycyjnie Szkoła Podstawowa nr 2 w Świerklanach. 28 września, rozgrywki toczyły się tam na dwóch salach gimnastycznych jednocześnie.

Do walki o zwycięstwo stanęło pięć drużyn, z których najlepsza okazała się AKS Kew-Laur-Bud. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z ROJO Team, a na trzecim Tiki-Taka Team. Skład zwycięskiej drużyny był następujący: Piotr Janik – kapitan, Adrian Gawron, Szymon Gasik, Piotr Wojaczek, Michał Gałązka, Marcin Gawliczek i Daniel Misztal. Laureatom pierwszego miejsca gratulujemy imponującej formy sportowej, a wszystkim zawodnikom - zaciętości w zdobywaniu punktów.

Rozgrywki odbyły się pod patronatem wójta gminy Tomasza Pieczki, zaś darczyńcą turnieju była Fundacja JSW. Dzięki przekazanej darowiźnie udało się zakupić atrakcyjne nagrody dla zwycięzców (walizki i torby sportowe) oraz zorganizować poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Przed nami kolejny turniej – piłka halowa dla dorosłych. O szczegółach poinformujemy niebawem.

fundacja jsw logo