Tu znajdziecie Państwo informacje i dokumenty potrzebne do przeprowadzenia na terenie naszej gminie wyborów.

Materiały dla OKW
Urzędnik wyborczy
Zbigniew Kowalczyk
tel. 032 4327 527
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Poniżej znajdą Państwo:

- Ogłoszenie dot. udostępnienia do wglądu spisu wyborców

- Zarządzenie Wójta  w prawie powołania obwodowych komisji wyborczych do przeprowadzenia  wyborów do Sejmu i do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2011 roku.

O B W I E S Z C Z E N I E
Wójta Gminy Świerklany
z dnia 2 września 2011 roku
w sprawie numerów i granic obwodów głosowania oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych
w Gminie Świerklany w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej
Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2011 roku.
- Obwieszczenie Wójta Gminy Świerklanyz dnia 2 września 2011 rokuw sprawie numerów i granic obwodów głosowania oraz siedzib obwodowych komisji wyborczychw Gminie Świerklany w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2011 roku.
 
- Instrukcja głosowania 

- Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu

- Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. - KODEKS WYBORCZY

Wykaz obwodów głosowania, zasięg i siedziby obwodowych komisji wyborczych

- Uchwała Państwowej Komisji Wyborczejz dnia 11 kwietnia 2011 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłoszenie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, w wyborach

Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej dnia 9 maja 2011 r. w sprawie wzoru zaświadczenia dla mężów zaufania do obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej

- Zaświadczenie dla Męża Zaufania

Stanowisko w sprawie uprawnień mężów zaufania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

- Komunikat Okręgowej Komisji w Rybniku

Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 9 października 2011 r.

Komunikat w sprawie głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011r.

- Komunikat Wójta Gminy Świerklany o wyznaczeniu na terenie gminy Świerklany 24 betonowych słupów ogłoszeniowych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych dotyczących wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.r

- Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 sierpnia 2011 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

- Kalendarz Wyborczy dla wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 9 października 2011 r.

- Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 8 sierpnia 2011 r. o okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 9 października 2011 r.