herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Ważne komunikaty

Aktualności

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak działające na terenie naszej gminy, placówki oświatowe są przygotowane na nadejście roku szkolnego 2020/2021. Rozpocznie się on w dobie pandemii, co pociąga za sobą konieczność stosowania szczegółowych procedur w zakresie funkcjonowania szkół i przedszkoli.

W dniu 12 sierpnia br. zostało podpisane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w tym zakresie. Specjalne wytyczne wydano dla obszarów objętych żółtą i czerwoną strefą. W ślad za tym, szkoły i przedszkola funkcjonujące na terenie naszej gminy opracowały procedury bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania COVID 19, z uwzględnieniem wytycznych pochodzących nie tylko z Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale też z Ministerstwa Zdrowia oraz od Głównego Inspektora Sanitarnego. Z wytycznymi tymi zostaną w najbliższych dniach zapoznani rodzice, uczniowie oraz pracownicy placówek.

Kilkumiesięczna nieobecność dzieci i młodzieży w gminnych placówkach oświatowych, spowodowana wakacjami, a wcześniej przerwą w zajęciach w związku z zagrożeniem koronawirusem, wykorzystana została na przeprowadzenie bieżących napraw i remontów w pomieszczeniach (m.in. malowanie ścian, wymiana oświetlenia, naprawa sprzętu zabawowego w przedszkolach, itd.). Placówki zaopatrzyły się w środki ochronne w związku z COVID 19: zakupiono rękawiczki, jednorazowe fartuchy, płyny do dezynfekcji, maseczki, przyłbice oraz termometry bezdotykowe. Stan ww. środków będzie na bieżąco uzupełniany w trakcie trwania roku szkolnego 2020/2021. Z pomieszczeń usunięto wykładziny, dywany oraz wszystkie zabawki i pomoce szkolne nie nadające się do dezynfekcji. Warto przypomnieć o tym, że do przedszkoli trafiły nowoczesne ozonatory, zakupione w ostatnim czasie przez naszych radnych. Są to urządzenia zabijające groźne wirusy, a także liczne szczepy bakterii i grzybów.  

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem, placówki opracowały plan ich funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Zostaną wprowadzone zmiany organizacyjne w celu zmniejszenia liczby uczniów przebywających w klasach oraz w szatniach, jak również ograniczona zostanie do minimum zmiana pomieszczeń przez uczniów danej klasy. Do tego dochodzi wykonywana na bieżąco dezynfekcja klamek, parapetów, poręczy, itd. Wyznaczono miejsca na izolatorium - w razie pojawienia się objawów zachorowania u ucznia lub pracownika szkoły. Aż do odwołania zawieszony został wynajem pomieszczeń szkół przez firmy, stowarzyszenia i kluby zewnętrzne. To tylko niektóre z wytycznych, do jakich będą musiały stosować się osoby przebywające na terenie gminnych placówek oświatowych.

Szanowni Mieszkańcy! Pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby nauka i przebywanie w gminnych placówkach oświatowych były bezpieczne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla zatrudnionej kadry nauczycielskiej oraz pracowników obsługi, jak również dla rodziców, którzy będą odwiedzać szkoły i przedszkola.

Prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane na stronach internetowych szkół i przedszkoli, do których uczęszczają Wasze dzieci. 

101 9273

Podsumowanie kadencji wójta gminy Świerklany za lata 2014-2018

Sesja Rady Gminy On line

spis rolny

rady soleckie

  bip  sekap

dziennik ustaw

monitor polski

portal

dyzury aptek

gminna komunikacja

fundusze zewnetrzne

wybory18

Deklaracja dostępności

porady

Jakość powietrza

Meteo

gkrpa

dostawa pradu2

strategia

budzet

logo rewitalizacja

smp

czp 

inf_publiczna

lot
tvt
 
Subregion

 kmz

Urząd Gminy Świerklany

ul. Kościelna 85
44-266 Świerklany

 tel. 32 432 75 00, fax (32) 432 75 01
e-mail: ug@swierklany.pl
ESP(e-puap): /eoj70cl54k/skrytka

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326

Konto bankowe
82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

Godziny urzędowania

 poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Kasa czynna

poniedziałek - środa od 730 do 1500
czwartek od 730 do 1630
piątek od 730 do 1330

Gmina Świerklany

NIP 642-10-18-555

REGON 276259008

 

 

Telefony alarmowe