herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Aktualności

W grudniu 2014 roku powstało w naszej gminie Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech”. Założycielkami organizacji były panie: Anna Boda, Katarzyna Maciończyk i Barbara Lubszczyk. Głównym celem, dla którego stowarzyszenie powołano do życia, było stworzenie grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz zapewnienie im możliwości aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. I tak oto w dniu wczorajszym członkowie stowarzyszenia spotkali się z władzami gminy i przedstawicielami lokalnego środowiska, aby wspólnie świętować tak ważne dla nich wydarzenie.
W uroczystości, jaka miała miejsce w sali bankietowej GOKiR-u w Świerklanach, wziął udział wójt Tomasz Pieczka, który przekazał na ręce prezes Gabrieli Marcinkiewicz, pamiątkowy grawerton, gratulując organizacji okrągłego jubileuszu i życząc kolejnych lat owocnej działalności. Zgromadzeni na uroczystości goście obejrzeli następnie występ w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia oraz wolontariuszy z SP nr 1, którzy zaprezentowali przedstawienie o tematyce świątecznej.
Podczas spotkania przedstawiono informacje o tym, co ciekawego dzieje się w świerklańskiej organizacji. W ramach swojej działalności, dwa razy w tygodniu stowarzyszenie organizuje dla swoich członków ciekawe spotkania i zajęcia warsztatowe. Są to między innymi warsztaty plastyczne, artystyczne, muzyczne i teatralne. Podczas tych zajęć powstają m.in. okolicznościowe kartki i ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze i biżuteria, które następnie można oglądać na świątecznych kiermaszach organizowanych na terenie naszej gminy. Podopieczni stowarzyszenia korzystają również z rehabilitacji, masaży leczniczych i gimnastyki ogólnorozwojowej, dzięki czemu mogą zadbać o swoje zdrowie. Biorą też udział w ciekawych zajęciach terapeutycznych, grach i zabawach rozwijających intelekt, pamięć i sprawność umysłową oraz w wykładach na temat promocji zdrowia czy zdrowego odżywiania. Wszystkie te zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów, nauczycieli i rehabilitantów. Członkowie „Uśmiechu” uczestniczą też w okolicznościowych spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.
Działalność stowarzyszenia aktywnie wspiera Urząd Gminy Świerklany, który co roku przekazuje dotację na rozwój „Uśmiechu”. Stowarzyszenie pozyskuje również środki z innych źródeł, jak również wspierane jest przez lokalnych sponsorów oraz organizacje – dzięki połączeniu sił udaje się co roku zebrać środki na realizację kolejnych ciekawych planów i zamierzeń. Wczorajsza uroczystość stała się okazją do tego, aby szczegółowo o tym opowiedzieć i podziękować wszystkim darczyńcom.
- Nasza działalność na przestrzeni minionych pięciu lat była aktywna i różnorodna. Mamy nadzieję, że w tym czasie udało nam się zintegrować naszych członków, poprawić ich sprawność oraz kondycję fizyczną i umysłową, a także zapewnić wszystkim możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu. Chcemy nadal się rozwijać, aby jeszcze lepiej służyć naszym podopiecznym i ich rodzinom oraz całej społeczności gminnej - podsumowała prezes stowarzyszenia, Gabriela Marcinkiewicz.

kadencja20142018 2

akcja zima

  bip  sekap

dziennik ustaw

monitor polski


portal

dyzury aptek

gminna komunikacja

fundusze zewnetrzne

wybory18

porady

Jakość powietrza

Meteo

gkrpa

dostawa pradu2

strategia

budzet

logo rewitalizacja

smp

czp 

inf_publiczna

lot

tvt
 
Subregion

 kmz

Urząd Gminy Świerklany

ul. Kościelna 85
44-266 Świerklany

 tel. 32 432 75 00, fax (32) 432 75 01
e-mail: ug@swierklany.pl
ESP(e-puap): /eoj70cl54k/skrytka

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326

Konto bankowe
82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

Godziny urzędowania

 poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Kasa czynna

poniedziałek - środa od 730 do 1500
czwartek od 730 do 1630
piątek od 730 do 1330

Gmina Świerklany

NIP 642-10-18-555

REGON 276259008

 

 

Telefony alarmowe