Nowa karetka dla mieszkańców gminy

Wójt Tomasz Pieczka był gospodarzem dzisiejszego spotkania w gminnym magistracie, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie nowej karetki pogotowia dla jednostki w Świerklanach. Umowę, w ramach której z budżetu państwa przekazana została na ten cel kwota 400 tys. zł, podpisał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski oraz Robert Ostrowski, nadzorujący pracę pogotowia ratunkowego na naszym terenie.
Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, a także przedstawicieli służby zdrowia i parlamentarzystów.
- Jedna karetka, to ok. 50 tys. przejechanych rocznie kilometrów i średnio 7 wyjazdów dziennie do chorych i ofiar wypadków. Dlatego też, im lepszy sprzęt, tym większe szanse na ratowanie ludzkiego życia i zdrowia – podsumował wojewoda Jarosław Wieczorek.
Przedstawiciele władz ministerialnych i wojewódzkich wyrazili nadzieję, że ambulans będzie służył mieszkańcom naszej gminy przez wiele lat, zastępując wysłużoną karetkę, której do tej pory ratownicy medyczni używali, spiesząc chorym z pomocą.
W sumie, w ramach Programu Wymiany Ambulansów na potrzeby województwa śląskiego przekazanych zostanie 25 nowych pojazdów, które zastąpią wysłużony sprzęt.
Więcej w najbliższym wydaniu gminnej gazety.