herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Ogłoszenia

Przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na sprzedaż nieruchomości - działek nr 539/25 i 252/25 stanowiących własność Gminy.

24 październik 2017

WÓJT GMINY ŚWIERKLANY OGŁASZA przetarg ustny nieograniczony w formie licytacji na sprzedaż nieruchomości - działek nr 539/25 i 252/25 stanowiących własność Gminy. I. Informacje o działkach - księga wieczysta GL1Y/00098143/9;...

« »

Aktualności

powitanie lata zdjecieW sobotę 1 lipca powitaliśmy wakacje w rytmach disco polo. Jako pierwszy na scenie OSiR-u w Świerklanach wystąpił Loverboy, prezentując swoje największe przeboje. Hit „Zróbmy sobie fotę” zaśpiewała z artystą cała zgromadzona w świerklańskim ośrodku publiczność. Kolejnym punktem programu był niezwykły muzyczno-taneczny show w wykonaniu czterech utalentowanych artystek. Nowoczesne aranżacje największych hitów muzycznych, okraszone ciekawą choreografią oraz barwnymi kostiumami uczyniły z koncertu grupy MARAQUJA niepowtarzalne i barwne widowisko. Z każdą chwilą tłum na świerklańskim ośrodku gęstniał, bowiem zbliżała się godzina koncertu gwiazdy wieczoru – formacji "Long & Junior". Zespół ten jest jednym z czołowych w kraju, znany polskiej i zagranicznej publiczności, a każdy ich utwór od razu staje się przebojem. Koncert w wykonaniu tej grupy okazał się mieszanką dobrej muzyki, tańca i świetnej zabawy, a atmosfera i kontakt z publicznością na długo pozostaną w pamięci fanów. 

Poza koncertami oferta „Powitania wakacji” zawierała elementy sportowe i rekreacyjne, bowiem już od wczesnych godzin popołudniowych trwał turniej siatkówki plażowej. Do udziału w nim zgłosiło się 9 drużyn, wśród których na podium stanęli:
I miejsce - MIKASA: Piotr Woźniak, Karol Fijołek
II miejsce - NORD: Witold Chrószcz, Dariusz Kubiciel
III miejsce - KUCZERY: Radosław Kuczera, Witold Kuczera

Nad przebiegiem rozgrywek czuwał p. Grzegorz Wyciszczok, a nagrody (stroje sportowe, torby, plecaki) ufundował GOKIR Świerklany. Młodym mieszkańcom gminy organizatorzy zapewnili darmowe urządzenia zabawowe: eurobungee, dmuchaną zjeżdżalnię oraz niezwykle atrakcyjne buble ball czyli ogromne dmuchane kule. Pogoda tego dnia dopisała, więc wspólna zabawa z DJ Januszem Nowakiem trwała do późnych godzin wieczornych. W czasie imprezy odbyła się zbiórka funduszy oraz loteria na rzecz Oliwki Drabiniok - dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni typu 1.

Galeria zdjęć dostępna tutaj:

https://www.swierklany.org.pl/witalismy-wakacje-fotorelacja-imprezy-maraquja/

https://www.swierklany.org.pl/witalismy-wakacje-fotorelacja-imprezy/

https://www.swierklany.org.pl/witalismy-wakacje-fotorelacja-imprezy-loverboy/

https://www.swierklany.org.pl/witalismy-wakacje-fotorelacja-imprezy-long-junior/

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach oraz Gmina Świerklany.

Urząd Gminy Świerklany
z siedzibą w Jankowicach

 ul. Świerklańska 54
44-264 Jankowice
 

tel. (32) 4327 500, fax (32) 4327 501
e-mail: ug@swierklany.pl

Godziny urzędowania

 

poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Konto bankowe Urzędu Gminy Świerklany w Banku Spółdzielczym Jastrzębie Zdrój:
82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326

Threesome